Soovituslik lugemine

Koolitunnis põhjalikuma käsitlusega kirjandus 2017/2018 õa

 
1. klass

  1. S.Väljal “Jussikese seitse sõpra”
  2. E. Raud “Peep ja sõnad”
  3. E. Raud “Sipsik”
  4. E. Niit “Triinu ja Taavi”
  5. A. Reinla “Pätu”
  6. E. Niit “Krõlli raamat”
  7. S. Maršak “12 kuud”
  8. F. Kotta “Tublid loomad”
  9. J. Kunder “Suur Peeter ja Väike Peeter”
  10. M. Saluste “Kuidas tekkisid aastaajad”

2. klass

1.
2.
3.
4.
 
3. klass
1.
2.
3.
4.

4.  klass

  1. Jüri Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid“
  2. Aino Pervik „Arabella, mererööbli tütar“
  3. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
  4. Erich Kästner „Veel üks Lotte“
  5. Astrid Lindgren „Mio, mu Mio“
  6. Jaak Kõdar „Kriimureinulised lood“
  7. Hille Karm „Väike vahva vanaema“
  8. Voldemar Miller „Merehundi jutud“
  9. Pamela Lyndon Travers „Mary Poppins“
  10. Contra „Presidendi suur saladus“
  11. Aapeli „Üle linna Vinski“
  12. Kristiina Kass „Kasper ja viis tarka kassi“
  13. Eno Raud „Kilplased“
  14. Eno Raud „Kalevipoeg“
  15. Toon Tellegen „Minu isa“
5. klass
  1. Astrid Lindgren „Meisterdetektiiv Blomkvist”
  2. Silvia Rannamaa „Kadri”
  3.  Roald Dahl „Matilda”
  4. Astrid Lindgren „Vennad Lõvisüdamed” või Röövlitütar Ronja”
6. klass
  1. Alan Marshall  „Ma suudan hüpata ülelompide”
  2.  J. R. R. Tolkien  „Kääbik”
  3. Ferenc Molnar „Pal- tänava poisid”
  4. Helga Nõu „Pea suu” või „Appi” või Ivar Soopan „Kõik poisid ei saa suureks”
7. klass
  1. Üks vabalt valitud elulugu
  2. Ivar Soopan „Kõik poisid ei saa suureks” või Kristel Kriisa „Neetud”
  3. Eduard Borhöhe „Tasuja”
  4. Daniel Defoe „Robinson Crusoe”
8. klass
  1. Antoine de Saint-Exupéry „Väike prints”
  2. William Golding „Kärbeste jumal”
  3. H. D. Salinger „Kuristik rukkis”
  4. Margus Karu „Nullpunkt”
9. klass
  1. Andrus Kivirähk „Rehepapp”
  2. Lydia Koidula „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola”
  3. E. M. Remarque „Läänerindel muutuseta”
  4. August Kitzberg „Kauka jumal”
  5. Üks vabalt valitud raamat „Minu”-sarjast