Soovituslik lugemine

Soovituslik lugemine 1.-4. klassile

1. klass

1. S.Väljal “Jussikese seitse sõpra”
2. E. Raud “Peep ja sõnad”
3. E. Raud “Sipsik”
4. E. Niit “Triinu ja Taavi”
5. A. Reinla “Pätu”
6. E. Niit “Krõlli raamat”
7. S. Maršak “12 kuud”
8. F. Kotta “Tublid loomad”
9. J. Kunder “Suur Peeter ja Väike Peeter”
10. M. Saluste “Kuidas tekkisid aastaajad”

2. klass

1. A. Kizberg „Piibelehe-neitsi“
2. E. Raud „Ninatark“
3. J. Rannap „Nublu“
4. T. Egner „Sööbik ja Pisik“
5. O. Saar „Lõvi Lõrr ja jänes Jass“
6. A. Pervik „Paula elu“ sari
7. S. Olsson, A. Jacobsson „Sune“
8. E. Niit „Kanaema kook“
9. A. Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“
10. A. Lindgren „Lärmisepa tänava Lota“

3. klass

1. Pervik „Kunksmoor“
2. Annie M.G. Schmidt „Viplala lood“
3. O. Preussler „Väike nõid“
4. Wilhelm Hauff „Väike Mukk“
5. Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
6. Lindgren „Bullerby lapsed“
7. L. Tungal „Kristiina, see keskmine“
8. Lindgren „Vahtramäe Emil“
9. Lindgren „Pipi Pikksukk“
10. E. Raud „Kilplased“
11. Vennad Grimmid „Vahva rätsep“1.

4. klass

1. Jüri Parijõgi „Kui isa kinkis raamatuid“
2. Aino Pervik „Arabella, mererööbli tütar“
3. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“
4. Erich Kästner „Veel üks Lotte“
5. Astrid Lindgren „Mio, mu Mio“
6. Hille Karm „Väike vahva vanaema“
7. Contra „Presidendi suur saladus“
8. Aapeli „Üle linna Vinski“
9. Kristiina Kass „Kasper ja viis tarka kassi“
10. Eno Raud „Kilplased“

 

Koolitunnis põhjalikuma käsitlusega kirjandus 2018/2019 õa

5. klass
1. Silvia Rannamaa „Kadri”
2. Eno Raud „Kalevipoeg“
3. Ilmar Tomuski raamat vabal valikul
4. „Marjakobar ja teisi seto muinasjutte“ üks jutt valikuliselt
5. Enn Kippel „Meelis“
6. Oskar Luts „Kapsapea“

6. klass
1. Alan Marshall „Ma suudan hüpata üle lompide”
2. J. R. R. Tolkien „Kääbik” vm sama autori teos
3. Christine Nöstlinger „Vahetuslaps“
4. Ivar Soopan „Kõik poisid ei saa suureks“
5. Fr. R. Kreutzwaldi üks muinasjutt

7. klass
1. Üks vabalt valitud elulugu
2. Üks vabalt valitud reisiraamat
3. Üks vabalt valitud noorsooromaan
4. Juhan Jaik „Kaarnakivi“, „Tondijutud“, „Võrumaa jutud“ (kaks valitud juttu)
5. Üks vabalt valitud Eesti luuletaja, tema elulugu, loomingu analüüs ja vabalt valitud luuletus esitada peast

8. klass
1. Antoine de Saint-Exupéry „Väike prints”
2. Helga Nõu „Appi” või mõni muu sama autori teos
3. H. D. Salinger „Kuristik rukkis”
4. August Kizberg „Kauka jumal“
5. A. H. Tammsaare „Kõrboja peremees“

9. klass
1. Andrus Kivirähk „Rehepapp”
2. Lydia Koidula „Säärane mulk ehk sada vakka tangusoola”
3. E. M. Remarque „Läänerindel muutuseta”
4. August Kitzberg „Libahunt“
5. A. H. Tammsaare „Tõde ja õigus“ 1. osa

Vaata neid filme!

5. kl
„Kilplased“(animafilm)
„Ruudi“
„Nukitsamees“
„Arabella mereröövli tütar“
„Sõrmuste isand. Kaks kantsi“

6. kl
„Harry Potter ja tarkade kivi“
„Kuhu põgenevad hinged?“
„Klass“
„Kevad südames“

7.kl
„Viimne reliikvia“
„Kapsapea“ (animafilm)
„Mina olin siin“
„Nimed marmortahvlil“

8. kl
„Nullpunkt“
„Jane Eyre“
„Surnud poeetide ühing“
„Kõrboja peremees“

9. kl
„November“
„Taarka“
„Libahunt“
„1944“
„Tõde ja õigus“(kinos 2018 lõpus)